• Èesky
  • English
  • Deutch
 
 
 

Zpravodaj číslo 2

Slovo úvodem

                Pes je předmětem vlastnického práva vymezeného občanským zákoníkem. Vlastník však nemůže vykonávat právo vlastnictví zcela neomezeně. Proto se řídíme zejména zákonem na ochranu zvířat. My jsme vlastníky krásných, majestátních a láskyplných psů. Psi, jak jistě všichni znáte, žijí přirozeně ve společenství – smečce. Poměry a vztahy uvnitř smečky jsou řízeny pevně danými pravidly a schopností komunikace mezi jednotlivými členy.
                MSKCHPL v poslední době, jak jste se jistě již všimli, doznal určitých změn. Přibyli noví členové a rovněž byl zvolen členskou schůzí nový, doufejme, že plně funkční výbor. Je třeba, aby i v našem klubu, tak jako již  ve zmíněném psím společenství, byla pevně dána pravidla na základě široké komunikace a platných zákonných předpisů. Smečka má složitou organizaci na principech nadřazenosti a podřazenosti.  My se snažíme naopak být společenstvím demokratickým, zcela rovnoprávných členů, kterým jde pouze o jedinou věc: chovat  zdravá, krásná zvířata odpovídající standardu. Chceme se setkávat se s přáteli, kteří mají stejné problémy i radosti, předávat si zkušenosti, pobavit se s někým, kdo je stejně „postižený“ jako my, tedy láskou k leonbergerům. 
                Zpravodaj, který vydáváme pro všechny členy, byl měl být obrazem klubu, tedy opět všech členů. Snažíme se, aby byl zdrojem informací, zkušeností a zajímavostí ze života našich miláčků. Pokud se budete chtít s ostatními podělit o své poznatky, radosti i smutky  napište nám. Přijímá se pochvala i kritika. Pošlete fotografii, pár řádek, zkušenosti z výstavy, z dovolené, ze cvičáku, nebo jen malou domácí příhodu. 
                Hlavní součástí klubového zpravodaje, jako obvykle, jsou výsledky z výstav, tentokrát hlavně z klubové výstavy v Zubří. Máte-li zájem o nějaké vylepšení organizace klubové výstavy, či setkání, sdělte nám to. Určitě máte spoustu nápadů. 
                Přejeme Vám přátelské soužití s Vašimi pejsky a pohodu při čtení našeho klubového zpravodaje.

ČLÁNKY:

Herpes virus u psů – nebezpečí pro štěňata

Mohou feny špatně zabřezávat díky herpesviru?

Jak můžeme nejlépe pomoci feně při porodu?

Pullingový závod

Mezinárodní výstava Luxemburg

Význam a smysl výstav obecně

Ambrozy Design 2005 | www.ambrozy.cz Vítejte, jste nåvťtÏvník èíslo: 620439