• Èesky
  • English
  • Deutch
 
 
 

Slovo úvodem

Vážení přátelé, rok nám uplynul. Venku přituhlo, napadl první sníh. Výstavní sezóna končí, je čas bilancovat. Láska ke zvířatům a psům zvl᚝ je takové soukromé prokletí. Jsou lidé, kteří  propadli  vystavování  psů  a sjezdí snad celý svět. Výstavy jsou vlastně jejich druhý domov  a k němu se váže spousta zvyků a rituálů. Je to svět ve světě, kde potkáváte známé tváře.
Pak jsou tu jiní lidé, kteří se věnují výcviku psích kamarádů. Psi jsou pro ně rovnocenní partneři  a každá zkouška je vyvrcholením oboustranného snažení..
Největším přínosem pro každé plemeno je třetí skupina osob. Ti se snaží psy chovat.
Pečují s láskou o všechna zvířata ve svém chovu a pečlivě vybírají budoucího ženicha pro krásnou fenečku. A když se mají narodit štěňátka, dýchali by za ně. Jsou ochotni strávit noc na zemi v kuchyni, jen aby byli co nejblíže tomu novému  zrození.  Jsou  nešastní,  když vše neprobíhá, tak jak by mělo, ale jsou nevýslovně šastní při pozorování štěňat sápajících se po mámině bradavce.
Co když nᚠpejsek, nebo fenka nejsou ani výstavní  ,ani vycvičení, ani chovní? 
A přece jsou to miláčkové, kteří nám přinášejí spoustu radosti a my je zato opečováváme, protože pro nás jsou ti nejkrásnější, a si říká kdo chce, co chce.
Čas utíká jako splašený. Je tu zase nový rok. Všichni kolem psů jsou nervózní a natěšení, co ten příští rok přinese. Pro někoho výstavy, pro jiného trénink a zkoušky, pro dalšího radostnou událost zrození. To všechno je láska ke psům ...

Přejeme Vám hodně štěstí, zdraví  a mnoho úspěchů a radosti s nejkrásnějšími pejsky ? leonbergery.
Nashledanou v roce 2006 !

Co dodat znovu na závěr? Totéž co v minulém čísle.

Vážení členové našeho klubu i vy všichni ostatní, kterým se nᚠ Klubový zpravodaj náhodou či trvale dostává do rukou.  My vás moc prosíme, nestyďte se a  posílejte nám vaše příběhy, ve kterých hraje nějakou roli to nejkrásnější plemeno, plemeno leonberger. Podělte se s kolegy v klubu o vaše radosti nebo i starosti. Dosud přispívá do Zpravodaje úzký kroužek lidí a jsou to převážně majitelé leonů, kteří se rádi  zúčastňují výstav. Podle toho také vypadá obsah. A to není úplně dobré. Výstavy jsou jistě zajímavou oblastí informací, ale ne tou jedinou důležitou. Rádi bychom věnovali více prostoru vašim příběhům a vašim zkušenostem. Také bychom rádi více informovali o zdraví a výživě psů, to znamená právě i o tom, co třeba vy máte vyzkoušené a my ostatní  bychom to pracně zjišovali.

Je možné nás třeba jen upozornit na to, že tam a tam je řešen problém, který by mohl naši členskou základnu zajímat.

Snad přece jenom ještě něco

Prosíme vás o nahlášení změn vašich telefonních čísel. Řada z vás odhlásila pevnou linku a nesdělila nám nějaké jiné spojení. Tyto změny nahlašte, prosím, poradkyni chovu pí Janě Kubové. Děkujeme.

                                    Zeman Josef, místopředseda MSKCHPL

Přehled krytí a vrhů 2005

Výborová schůze

Leonberg 2005

I pes cukrovkou by měl dostat šanci

Vědci rozklíčovali genom psa, pomůže to i člověku

Odměna za krytí

Clunny 2005

Progesteron

Klubová soutěž

Výstava v Helsinkách

Vitamín C

Jména psů

Ambrozy Design 2005 | www.ambrozy.cz Vítejte, jste nåvťtÏvník èíslo: 620439