• Česky
  • English
  • Deutch
 
 
 

Slovo úvodem

Vážení přátelé, rok nám uplynul. Venku přituhlo, napadl první sníh. Výstavní sezóna končí, je čas bilancovat. Láska ke zvířatům a psům zvlášť je takové soukromé prokletí. Jsou lidé, kteří  propadli  vystavování  psů  a sjezdí snad celý svět. Výstavy jsou vlastně jejich druhý domov  a k němu se váže spousta zvyků a rituálů. Je to svět ve světě, kde potkáváte známé tváře.
Pak jsou tu jiní lidé, kteří se věnují výcviku psích kamarádů. Psi jsou pro ně rovnocenní partneři  a každá zkouška je vyvrcholením oboustranného snažení..
Největším přínosem pro každé plemeno je třetí skupina osob. Ti se snaží psy chovat.
Pečují s láskou o všechna zvířata ve svém chovu a pečlivě vybírají budoucího ženicha pro krásnou fenečku. A když se mají narodit štěňátka, dýchali by za ně. Jsou ochotni strávit noc na zemi v kuchyni, jen aby byli co nejblíže tomu novému  zrození.  Jsou  nešťastní,  když vše neprobíhá, tak jak by mělo, ale jsou nevýslovně šťastní při pozorování štěňat sápajících se po mámině bradavce.
Co když náš pejsek, nebo fenka nejsou ani výstavní  ,ani vycvičení, ani chovní? 
A přece jsou to miláčkové, kteří nám přinášejí spoustu radosti a my je zato opečováváme, protože pro nás jsou ti nejkrásnější, ať si říká kdo chce, co chce.
Čas utíká jako splašený. Je tu zase nový rok. Všichni kolem psů jsou nervózní a natěšení, co ten příští rok přinese. Pro někoho výstavy, pro jiného trénink a zkoušky, pro dalšího radostnou událost zrození. To všechno je láska ke psům ...

Přejeme Vám hodně štěstí, zdraví  a mnoho úspěchů a radosti s nejkrásnějšími pejsky ? leonbergery.
Nashledanou v roce 2006 !

Co dodat znovu na závěr? Totéž co v minulém čísle.

Vážení členové našeho klubu i vy všichni ostatní, kterým se náš  Klubový zpravodaj náhodou či trvale dostává do rukou.  My vás moc prosíme, nestyďte se a  posílejte nám vaše příběhy, ve kterých hraje nějakou roli to nejkrásnější plemeno, plemeno leonberger. Podělte se s kolegy v klubu o vaše radosti nebo i starosti. Dosud přispívá do Zpravodaje úzký kroužek lidí a jsou to převážně majitelé leonů, kteří se rádi  zúčastňují výstav. Podle toho také vypadá obsah. A to není úplně dobré. Výstavy jsou jistě zajímavou oblastí informací, ale ne tou jedinou důležitou. Rádi bychom věnovali více prostoru vašim příběhům a vašim zkušenostem. Také bychom rádi více informovali o zdraví a výživě psů, to znamená právě i o tom, co třeba vy máte vyzkoušené a my ostatní  bychom to pracně zjišťovali.

Je možné nás třeba jen upozornit na to, že tam a tam je řešen problém, který by mohl naši členskou základnu zajímat.

Snad přece jenom ještě něco

Prosíme vás o nahlášení změn vašich telefonních čísel. Řada z vás odhlásila pevnou linku a nesdělila nám nějaké jiné spojení. Tyto změny nahlašte, prosím, poradkyni chovu pí Janě Kubové. Děkujeme.

                                    Zeman Josef, místopředseda MSKCHPL

Přehled krytí a vrhů 2005

Výborová schůze

Leonberg 2005

I pes cukrovkou by měl dostat šanci

Vědci rozklíčovali genom psa, pomůže to i člověku

Odměna za krytí

Clunny 2005

Progesteron

Klubová soutěž

Výstava v Helsinkách

Vitamín C

Jména psů

Ambrozy Design 2005 | www.ambrozy.cz Vítejte, jste návštìvník èíslo: 610494