Vážení přátelé, vážení členové MSKCHPL

Jaro nám zamávalo na rozloučenou a předalo vládu létu, které mělo spoustu času se na nás pořádně připravit. Doufejme, že se letos nebude pokoušet uvařit nás všechny ve vlastní šťávě a my tudíž nebudeme muset vážně uvažovat o emigraci někam k polárnímu kruhu. Zatím je počasí z hlediska psů velmi příznivé.

Toto číslo Zpravodaje uveřejňuje především fotky z naší Klubové výstavy , ke které se vrátíme v samostatném článku., ale nedá mi to, abych se obecně nad minulou výstavou nepozastavila. Kladla jsem si otázku, proč se vlastně výstavy konají. Má smysl celé to shánění, organizování a jednání se zahraničními rozhodčími, protože vždy je někdo nespokojený. Ovšem, že má smysl pořádání klubových výstav. Je to jedna z příležitostí ukázat náš chov a naše plemeno v celé své kráse. V principu se na každé výstavě soutěží o nejhezčího psa ve srovnání se standardem. V kruhu se však soutěží hlavně vzájemným porovnáváním zúčastněných jedinců. Výstava psů je především soutěž a přináší relativní výsledky, dle subjektivního hodnocení rozhodčího. Jestliže se jedná o soutěž, měli bychom i výsledky brát sportovně. Důležitější než známka a pořadí je hodnocení - posudek rozhodčího, kde se uvádí podstatné rysy psa.

Přeji vám příjemné léto bez extrémních teplot a v září se těším na shledanou na Klubovém setkání v Zubří a Klubové výstavě, bez zadávání titulu Klubový vítěz. Součástí Klubového setkání bude Členská schůze spojená s volbami do výboru MSKCHPL !

J. Zemanová


PředchozíObsahDalší